Háromszáznál több kompozíció

Ma egy hete, délelőtt, feltűnően sokan érkeztek Debrecenbe. Vonaton, autókon, az ország szinte minden részéből jöttek a virágkötőnők és kísérőik. Szombaton, június 15-én délelőtt, 10 órakor azután megnyílt a IX. országos virágkötészeti verseny munkáiból rendezett kiállítás az Arany Bika szálló Bartók termében.

Az ünnepi megnyitó beszédet Szűcs Gábor, a debreceni városi tanács elnökhelyettese mondotta, majd átadta a díjakat és okleveleket. A kiállításon jelen voltak a versenyzőket kísérő kertészeti vállalatok vezetői, valamint a városi pártbizottság titkára Basa Imre, és a Hajdú megyei Hazafias Népfront titkára dr. Albert Béláné. A Fővárosi Kertészeti Vállalatot Janák Lajos főkönyvelő, a Közmű- és Mélyépítési Főigazgatóságot Dénes Gyula költségvetési csoportvezető képviselte. A FŐKERT színeiben Hering Vilmosné, Földi Sándorné, Lippert Tamásné, Rákos Szilárdné, Szabó Jánosné és Szarka Györgyné indultak a virágvetélkedőn.

A versengés során ezúttal is öt kategóriában kellett bizonyítaniuk rátermettségüket, gyorsaságukat, művészi ízlésüket, fantáziájukat a részvevőnek. A kötelező kategóriában meghatározott idő alatt, azonos mennyiségű virággal és kellékkel kellett dolgozni. A menyasszonyi csokor, a vázatál kompozíciók, a koszorú vagy sírdísz, valamint a minden versenyen legtöbb vitát kiváltó kirakat dekoráció elkészítéséhez a versenyzők maguk választották a növény- és kellékanyagokat.

Az ország kertészeti vállalatai közül 16, a virágértékesítő téeszek közül 5 nevezett a vetélkedőre. Az elfogadott nevezések száma 61 volt.

A kompozíciókat öttagú zsűri bírálta el. Tagjai olyan neves szakemberek voltak, mint dr. Mőcsényi Mihályné, Barna Ferenc, Jancsó Vilmos, Kiácz Györgyné és Debrecen kiváló festőművésze Félegyházi László.



A FŐKERT virágkötőnője Szabó Jánosné, négy alkalommal vett át díjat és oklevelet versenymunkájáért. A vasárnap este zárás után összeszámlált közönségszavazatok alapján ugyancsak ő kapta a látogatók nagydíját is.